Podkarpackie/ Trzęsienie ziemi na Słowacji, wstrząsy odczuli mieszkańcy Podkarpacia

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Na Słowacji w poniedziałek wieczorem zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy odczuwalne były na południu Polski, min. na Podkarpaciu.

Do wstrząsu o magnitudzie 5,1 doszło w poniedziałek wieczorem na granicy polsko-słowackiej, niedaleko Humennego. Trzęsienie ziemi we wschodniej Słowacji trwało niecałą minutę. Epicentrum znajdowało się na głębokości około 10 kilometrów.

Jak powiedział PAP dyżurny ratownik bieszczadzkiej grupy GOPR Grzegorz Mołczan, trzęsienie zarejestrował sejsmograf umieszczony w Obserwatorium Astronomicznym w miejscowości Kołomice na Słowacji.

Fot. Infografika PAP

Trzęsienie ziemi odczuli m.in. mieszkańcy podkarpackich miast. Lokalne media informują o Cisnej, Sanoku czy Krośnie.

O odczuwalnych wstrząsach poinformowali strażaków przed godz. 21 mieszkańcy Rzeszowa i Przemyśla. "Zgłoszenie dotyczyło trzech budynków wielorodzinnych. W Rzeszowie przy ul. Granicznej i al. Armii Krajowej, natomiast w Przemyślu przy ul. Bielskiego. Strażacy sprawdzali budynki, nie stwierdzili w nich żadnych uszkodzeń, nie było ewakuacji mieszkańców" – przekazał PAP bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackich strażaków.

W Rzeszowie, wstrząsy w bloku przy ul. Granicznej były odczuwalne na czwartym i dziewiątym piętrze. (PAP)

Autorka: Agnieszka Lipska

al/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot: Panorama Oazy Bungera (ang. Bunger Hills) w kierunku zachodnim. Na pierwszym planie (dół zdjęcia) Polska Stacja Antarktyczna im. Antoniego B. Dobrowolskiego. Fot. Adam Nawrot

    Prof. Lewandowski: autonomiczne pomiary przyszłością Polskiej Stacji Antarktycznej

  • Grodzisk Mazowiecki, 13.05.2024. Pożar dachu liceum w Grodzisku Mazowieckim, 13 bm (mr) PAP/Paweł Supernak

    Ekspert: w Polsce są zaniedbywane dokładne pomiary zanieczyszczeń związanych z pożarami

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera